Modne kolory roku 2016 wg PANTONE

2016-07-20

Kolory modne na ubraniach ale i we wnętrzach.  Zobaczcie jak wyglądają we wnętrzach i na dodatkach. W połowie roku zaczynamy mówić o kolorach roku. Ale myślę, że warto.

medium_news_header_10.jpeg

Wydaje nam się, że na kolorach znają się wszyscy, nawet ci, którzy uznają istnienie jedynie dwóch odcieni – ładnego i brzydkiego. Podczas gdy całe życie jesteśmy otoczeni kolorami i to właśnie one w dużej mierze wpływają na nasze postrzeganie świata i przedmiotów, dlatego łatwo uznajemy, że wiemy o nich wszystko.

Kolor roku wybierany jest od kilkunastu lat przez działającą na terenie Stanów Zjednoczonych firmę Pantone.  Firma z branży poligraficznej,  zasłynęła z tego, że opracowała właśnie swoją unikatową skalę kolorów. Skalą tą posługuje się wielu projektantów, grafików, architektów, kreatorów mody.

 Pantone co rok stara się przewidywać trendy na nadchodzące miesiące, ujawniając kolor (kolory), które mogą odegrać dużą rolę wśród twórców. I należy też przyznać, że ich typowanie bywa z reguły bardzo trafne.

W tym roku, czyli w 2016 firma odeszła od tradycji wybierania jednego odcienia i pierwszy raz w historii jako kolor roku ogłoszono połączenie dwóch kolorów: Serenity i Rose Quartz.

Stało się tak, że kolory roku są naszymi kolorami,  Osiedla Magnolia Park.  Spróbujcie pobudzić swoją wyobraźnie w takim mieszkaniu, gdzie do okien wczesna wiosną zaglądają takie magnolie....

0.image2.png
1.image3.jpg
2.image4.jpeg
3.image5.jpeg
4.image6.jpeg

Autor: Alicja Tkaczyk

Wykorzystane żródła:

http://www.stellarinteriordesign.com/color-trends/

https://www.youtube.com/watch?v=P8WkvNRq30U

http://www.stylemepretty.com/vault/image/1824887

https://pixabay.com/pl/kwiat-r%C3%B3%C5%BCowy-natura-wiosna-ro%C5%9Blin-76422/

X

Kontakt

X