Każdy ma jakiegoś bzika…

2016-09-01

… każdy jakieś hobby ma, a ja w domu mam chomika kota, rybki oraz psa. To refren „Domowej piosenki” z płyty Pana Tik Taka.

medium_news_header_13.jpeg

Dzisiaj mam pomysł, aby zainspirować Was do tworzenia wnętrza zgodnie z własną duszą. Z tym, co z w nas gra.

Prawda jest taka, że każdy z nas ma jakiegoś bzika, jakieś hobby, które uwielbia wykonywać dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. To może być związane ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w pewnym określonym zakresie. A co jeżeli nasze zainteresowanie chcemy uwiecznić we wnętrzu? Chciałabym dzisiaj przyjrzeć się temu i ponownie Was zainspirować. Aby stworzone wnętrze było tylko Wasze, indywidualne, niepowtarzalne. Dzisiaj skupię się tylko na dwóch przykładach, bo mnożyć i pokazywać można bez końca.

Gdy pasją są zwierzęta, na przykład konie. Koń kojarzy się nam z wolnością, również wolnością w tworzeniu wnętrza. Bywają dla wielu ludzi ogromną pasją. Na koniu spędzają dużą część życia, ubierają się po jeździecku. Przy każdej okazji zakupują gadżety jeździeckie, a przy tym dom urządzają w stylu najczęściej rustykalnym, ale zobaczcie, że niekoniecznie….

Genealogia,  to bardzo ciekawa gałąź historii  zajmująca się badaniem więzi rodzinnych, pokrewieństwa i powinowactwa. Związana z tworzeniem drzewa genologicznego oraz zbieraniem pamiątek rodzinnych. Tworzenie takiego wnętrza wymaga dobrze zorganizowanej przestrzeni. Trzeba to zrobić tak, aby nie przytłoczyć ilością przedmiotów, a przybyły gość od razu będzie wiedział z kim ma do czynienia.

Należy zwrócić uwagę, że jakiekolwiek inne kolekcjonerstwo wymaga również odpowiedniego ułożenia, odpowiedniego wyeksponowania przedmiotów. Np. zbieranie kapeluszy, skrzyneczek czy talerzy, które w takiej pokaźnej kolekcji, zamiast w ukryciu, może znaleźć miejsca na naszej ścianie.
Zastanówcie się więc, czy Wam również przyjemność sprawiają wnętrza, w których pierwsze wrażenia sprawia, że wiemy z kim mamy do czynienia? Zachęcam Was do stawiania na taki indywidualizm i pokazywanie tego, co w duszy gra. Zapewne nie raz będę do tego jeszcze wracać, bo to mój konik jest…

Pozdrawiam serdecznie

Alicja Tkaczyk
Aranżator wnętrz

0.image1.jpeg
1.image10.jpeg
2.image11.jpeg
3.image12.jpeg
4.image13.jpeg
5.image14.jpeg
6.image15.jpeg
7.image16.jpeg
8.image17.jpeg
9.image2.jpeg
10.image3.jpeg
11.image4.jpeg
12.image5.jpeg
13.image6.jpeg
14.image7.jpeg
15.image8.jpeg
16.image9.jpeg

Żródła
http://blog.feeby.pl/konie-na-obrazach-equestrian-style-dla-nowoczesnego-wnetrza/
https://redro.pl/blog/fototapety-ze-zwierzetami-inspirowane-dzikoscia-wnetrza/
http://zblogowani.pl/wpis/150469/kon-dekoracja-twojego-domu
http://designetdecorationdinterieur.blogs.marieclairemaison.com/archive/2014/01/24/nouvel-an-chinois-le-cheval-au-coeur-de-la-deco-350101.html
http://najlepszenaklejki.pl/kategoria-produktu/wzory/drzewa-genealogiczne/
http://natemat.pl/32629,w-poszukiwaniu-przodkow-polacy-coraz-chetniej-buduja-internetowe-drzewa-genealogiczne
http://plndesign.pl/rzemioslo-warszawa-scianie/#prettyPhoto[pp_gal]/2/
http://www.mommyiscoocoo.com/2012/09/plate-wall-inspiration.html#more
http://www.desiretoinspire.net/blog/2010/1/21/victoria-pearson.html

X

Kontakt

X