Trendy na nadchodzące święta

2016-12-14

Święta oraz koniec roku zbliżają się do nas wielkimi krokami.

medium_news_header_16.png

Są z pewnością okazją by stworzyć w naszych mieszkaniach specjalną atmosferę. Lecz nie zawsze jest to łatwe, gdy chcemy zachować konkretną tendencję. Istnieje obecnie kilka styli w dekorowaniu wnętrza na święta. Bardzo trudno jednoznacznie określić co jest obecnie w modzie, prawie wszystko już było. Może to być style vintage, art deco, tradycyjny bądź związany z naturą, czyli to co przyniesiemy z dworu.

Ten ostatni to przeniesienie do domu krajobrazu wprost zza okna, czyli w kolorystyce bieli i lodu o ile trafią się święta białe.
Wykorzystujmy do dekoracji naturę, jak wiklinę, drewno, suszone owoce, kwiaty, szyszki, gałęzie itp.
Ale bardzo popularne są również połączenia złota, miedzi z bielą lub kremowymi odcieniami.

Powszechne stało się również eksperymentowanie z kolorami, wręcz ekstrawaganckimi, odważnymi (styl vintage). Nie jest to łatwe zadanie, ale zachęcam bardzo, bo efekt może być niesamowity .

Wnętrza tradycyjnie świąteczne, to najczęściej te z dekoracjami na czerwono. Też nie brakuje zwolenników takiej dekoracji.
Ale obecnie dekoratorzy proponują tylko nowe kolory oraz formy. Nie tradycyjne bombki na choinkach ale kolorowe i błyszczące motyle, kwiaty, ptaki lub pawie pióra. Bardzo popularne są również ozdoby z tkaniny i kordonka. Dla rodziców małych dzieci popularne stało się również dekorowanie choinek pluszowymi zabawkami.

Nie wszyscy są jednak gotowi na eksperymenty. Osoby, które nie chciałyby zrezygnować z tradycyjnej choinki, a jednak pragną nieco unowocześnić wnętrze, mogą tylko uzupełnić świąteczną dekorację o nowe, modne akcenty. Zachęcam jak zawsze do wcielanie w życie własnych pomysłów. Na fotografiach można zobaczyć jak (zrobić) choinkę, gdy nie mamy w mieszkaniu na nią miejsca. Choinka wcale nie musi oznaczać tej z lasu.

Z krajów skandynawskich przyszła również niezwykle trendy prostota. Czasami niewiele trzeba w prostym wnętrzu, aby było niezwykle świątecznie.

Zupełnie nowym i bardzo ciekawym trendem jest obecnie moda na zupełnie nieubieranie choinki. Pomysł kontrowersyjny, ale taka minimalistyczna choinka pasuje w zasadzie wszędzie.

Ale prawda jest taka, że żadna choinka nie ma takiego uroku, jak ta udekorowana własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Rodzinne robienie bombek lub łańcuchów z papieru, zawieszek, pieczenie i zdobienie pierników, barwienie orzechów i zawiązywanie cukierków na choinkę będzie z pewnością wielka frajda nie tylko dla najmłodszych. Liczą się przede wszystkim chęci oraz kreatywność. A ciekawy efekt można uzyskać, jaki się tylko chce. Wystarczy odrobina wyobraźni oraz minimum zdolności manualnych. To nie tylko świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale również bardzo stylowa dekoracja naszego domu.

Czytelnikom oraz klientom życzę spędzenia Świąt Bożego Narodzenia nie tylko w przepięknej dekoracji, ale rodzinnej, ciepłej atmosferze, a w Nowym nadchodzącym roku 2017 sukcesów i pomyślności.

Alicja Tkaczyk
Aranżator wnętrz

0.image1.jpeg
1.image10.png
2.image11.jpeg
3.image12.jpeg
4.image13.png
5.image14.jpeg
6.image15.jpeg
7.image16.jpeg
8.image17.jpeg
9.image2.jpeg
10.image3.jpeg
11.image4.jpeg
12.image5.jpeg
13.image6.jpeg
14.image7.jpeg
15.image8.jpeg
16.image9.jpeg

Żródła:

http://deco.journaldesfemmes.com/interieur/1655989-tendances-deco-noel-2016/

http://www.homelisty.com/deco-de-noel-2016-101-idees-pour-la-decoration-de-noel/sapin-noel-rustique/

http://muratordom.pl/galeria-artykulu/10-najbardziej-niesamowitych-pomyslow-na-choinki-ktora-podoba-ci-sie-najbardziej,9953/9197/31764/

http://www.elle.pl/gfx/00/06/51/63/image-0g5ugwo_jpg/thumb_900x800_10.jpg/__/lookbook-zara-home.jpg

http://www.kobieta.pl/styl-zycia/dom-i-ogrod/zobacz/imgc/21/artykul/jak-udekorowac-mieszkanie-na-swieta-ekspert-radzi/#big

X

Kontakt

X